Hobby Show

Pokazy kotów połączone z konkursami odmiennymi od typowych wystaw cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród właścicieli jak i zwiedzających. Swobodna atmosfera, proponowane konkurencje w zależności od inwencji i możliwości organizatorów, konkursy prowadzone w nastroju zabawy.

Żelaznymi konkurencjami "norweskich" Hobby Show jest najpiękniejsze futro, ogon, kryza, profil, oczy, uszy, łapy no i oczywiście ekspresja, czyli te elementy kociej urody, które stanowią o atrakcyjności rasy.

Hobby Show 2010 - Niech Żyje Bal!

…Dziś Kociubki wychodzą wieczorem,
O zostaniu w domu nie ma mowy;
Kociubkowy księżyc nad borem:
Pora ruszać na Bal Kociubkowy…

Piosenka o Kociubkach, T.S.Eliot

Dwudziestolecie pomieszkiwania kotów norweskich leśnych w Polsce oraz dziesięciolecie działalności klubu Agnar zainaugurowane zostało karnawałowym norweskim balem. Na wystawie 23.01. w Warszawie wodzirej, międzynarodowy sędzia Marek Chadaj wybrał:

Hobby Show 2009

13 września 2009
Złote norweskie popołudnie.

Wszyscy my w złote popołudnie
Razem płyniemy sobie wolno;
„Alicja w krainie czarów”
 

Leoland Rufi

Hobby Show - 9 lutego 2008

9 lutego 2008r. uczestnicy Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Warszawie bawili się na czwartym hobbystycznym pokazie kotów norweskich leśnych.
Międzynarodowi sędziowie: Yan Roca-Folch z Francji, Luigi Comorio z Włoch i Marek Chadaj z Polski oceniali koty zgłoszone i wybrali zwycięzców poszczególnych kategorii:

najlepsze futro - kocur Royal Dane's Perikum (n 23, klasa11) - wł. Poul Kiaerulf

Hobby Show - 30 września 2007

30 września 2007r. uczestnicy Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Elblągu bawili się na trzecim hobbystycznym pokazie kotów norweskich leśnych.
Międzynarodowi sędziowie: Eva Porat ze Szwecji, Heinz G. Scholer z Belgii i Marek Chadaj (sędzia polski) oceniali koty zgłoszone koty i wybrali zwycięzców poszczególnych kategorii:

-Najlepsze futro - EC Lara Leśny Łowca*PL, wł. Magdalena Kudra
-Najlepszy ogon - CH PL*Gatta Gauri, wł. Małgorzata Bartoszewska

Hobby Show - 11 lutego 2007

11 lutego 2007 na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie AGNAR zorganizował drugi hobbystyczny pokaz i konkurs kotów norweskich leśnych w konkurencjach: najlepsze futro, najlepsze pędzelki na uszach, najlepszy profil, najbardziej ujmujący młody kot oraz najbardziej norweski NFO. W każdej konkurencji uczestniczyło ponad 20 kotów.

Oceniali sędziowie: Nurit Pahl (Izrael), Tatiana Bojko (Ukraina), Martin Kabina (Czechy), Albert Kurkowski i Marek Chadaj, obydwaj z Polski.

Hobby Show - 12 lutego 2006

12 lutego 2006 na Miedzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie odbył się pierwszy organizowany przez Agnar hobbystyczny pokaz kotów norweskich połączny z konkursem.

Podczas oceny sędziowie nominowli koty z największą "norweską" ekspresją i wybrali do finału po jednym spośród ocenianych przez siebie norwegów. W finałowym pokazie spośród tych wybrali kota z najbardziej typową norweską ekspresją.

 

Powrót na początek strony