Agnar - klub hodowców i miłośników kotów norweskich leśnych

EC Afjord's Cyrano, DSM, DMSą piękne, dumne, inteligentne i sprytne. Kto raz je widział, na zawsze zachowa w pamięci zwierzę o niesamowitym spojrzeniu, wspaniałym futrze i wyjątkowej ekspresji. Zawsze zwracają na siebie uwagę, wydają się być świadome swojej urody.

Koty norweskie leśne, przybysze z północy Europy. W Polsce szybko zyskały popularność nie tylko wśród hodowców - łatwość adaptacji do każdych warunków (mieszkanie w blokach jest równie dobre jak domek z działką), łatwość nawiązywania kontaktów ze wszystkimi domownikami, niepowtarzalny charakter i wdzięk powodują, że koty norweskie leśne coraz częściej można spotkać w polskich domach.

Jesteśmy grupą hodowców zrzeszonych w regionalnych oddziałach Felis Polonia (FIFe), zawiązany przez nas w 2000 roku ogólnopolski klub AGNAR obecnie działa pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Kotów "Dream Cat's Club" (DCC). Klub corocznie organizuje specjalne wystawy typu NFO Special lub Hobby Show, jest pomysłodawcą, organizatorem i sponsorem ogólnopolskiego rankingu kotów norweskich leśnych TOP.NFO.PL, konkursów fotograficznych, prowadzi dyskusyjne forum internetowe.

Członkowie Klubu biorą czynny udział w propagowaniu świadomej hodowli kotów i wspierają akcje ograniczania wzrostu liczby bezdomnych kotów podwórzowych. Od 2004roku Agnar wydaje kalendarz, z którego całkowity dochód przeznaczany jest na pomoc kotom w potrzebie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron, na których przedstawiamy między innymi najważniejsze wydarzenia w świecie NFO, wyniki wystaw, krótką historię rasy, informacje hodowlane i porady dla początkujących wystawców.

 

Powrót na początek strony